Kompletní nabídka piva – OSSEGG Praha

Kompletní nabídka piva

ATHANASIUS 10

Athanasius Filip Bernhar d byl mezi lety 1853-1875 v pořadí 42. opatem oseckého kláštera. Narodil se roku 1815 v Radonicích u Kadaně. Do kláštera vstoupil v r oce 1840, kde nejdříve působil jako sbormistr, později pak vyučoval teologii. V r oce 1853 byl zvolen opatem, rok poté generálním vikář em cister ciáckých klášterů v Čechách a Lužici. V oseckém klášteř e nechal obnovit interiér opatského kostela, snažil se také o znovuobnovení těžby vápence.


CHARAKTERISTIKA PIVA

Světlé, spodně kvašené, nefiltrované a nepasterizované výčepní pivo. Má jemnou chmelovou vůni, středně plné tělo a vyšší říz.

SVĚTLÉ PIVO

SPODNĚ KVAŠENÝ SPECIÁL


ALCIBUEPMEBC
4.3%
30
10.8 %
6

PHILIPP 12

Philipp Irmer přišel do Oseka na pozvání posledního opata Jindřicha Bernarda Thebese z diecéze v Münsteru a přispívá významnou měrou k odkazu cisterciáků. Je aktivně zapojen i do správy v Bohosudově, Duchcově a Mariánských Radčicích. Zde také obnovil téměř z ruin jedno z nejstarších poutních míst v Čechách.


CHARAKTERISTIKA PIVA

Světlý, spodně kvašený, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák, uvařený ze dvou sladů a chmelený výhradně Žateckým poloraným červeňákem, který dává pivu jemné chmelové aroma a příjemné hořké doznívání.

SVĚTLÉ PIVO

SPODNĚ KVAŠENÝ SPECIÁL


ALCIBUEPMEBC
4.8%
33
12.5 %
6

RUTHARD 11

Ruthard byl prvním opatem cisterciáckého kláštera v Oseku. Na české území přišel v roce 1192 z opatství ve Waldsassenu na pozvání velmože Milhoště a společně s dalšími dvanácti mnichy působil šest let na statku Mašťov. Po sporech s Milhoštěm ale odcházejí z panství v Mašťově pryč a azyl je jim poskytnut rodem Hrabišiců v Oseku. Tady, nedaleko kostela sv. Petra a Pavla, vznikl klášter s dlouhou a bohatou historií…


CHARAKTERISTIKA PIVA

Svrchně kvašené pivo, spadající do kategorie American Red Ale má rubínově červenou barvu. Použité chmely Pacifica a Mosaic dávají pivu výraznou vůni, ve které najdete tropické ovoce, limetku a broskve. Má nižší říz a střední plnost, v chuti objevíte tóny citrusů, především pomeranče, doznívání je delší a příjemně hořké.

POLOTMAVÉ PIVO

SVRCHNĚ KVAŠENÝ LEŽÁK


ALCIBUEPMEBC
4.5%
35
11.5 %
19

BALTHASAR 13

Balthasar vedl klášter v těžkých časech. Nejenže byl Osek v 15. století několikrát zpustošen husity, ale jeho majetek prodával i „spřátelený“ císař Zikmund. Balthasar se snažil opravit či znovu postavit hospodářské a církevní budovy. Klášter tím ale zadlužil a po Balthasarově smrti přešel pod pražské arcibiskupství.


CHARAKTERISTIKA PIVA

Spodně kvašené pivo, uvařené kombinací pěti sladů. Vůně je lehce kávová, káva se také projevuje v chuti společně s praženým sladem. Pivo Balthasar má střední říz a sušší, příjemně hořké doznívání.

TMAVÉ PIVO

SPODNĚ KVAŠENÝ SPECIÁL


ALCIBUEPMEBC
5.4%
33
13.5 %
45

+420 603 264 390Pondělí - sobota: 11.00 - 23.00
0
    0
    Nákupní koš
    Koš je prázdnýNávrat do katalogu